Modele anatomiczne

Modele anatomiczne perfekcyjnej gatunku ich systematyzacja i charakterystyka.

Modele anatomiczne perfekcyjnej gatunku ich systematyzacja i charakterystyka.

Modele anatomiczne są coraz powszechniej kupowane na uczelniach lub w klinikach. Istotne jest aby takie modele anatomiczne, które będą realizować nasze wymagania. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na okres wykonania zamówienia, z czego wykonany jest dany model.
Modele anatomiczne podział według grup:
Możemy przedstawić tak naprawę tyle detali ile mamy. Zaczynamy od najwyżej położonego czyli modele anatomiczne mózgu. Powinniśmy tutaj wyodrębnić:

  • modele anatomiczne głowy otwierane zwracające 5 elementów. Są to szczególnie dokładne modele anatomiczne, jakie mają też oznaczone niektóre szczegóły do lepszej edukacji. Na jednej ze stron modele anatomiczne pozbawione są skóry, aby dokładnie pokazać układ mięśni jakie biegną na buzi.
  • modele anatomiczne głowy z mózgiem, który składa się z 7 części. Te modele anatomiczne cieszą się dużą popularnością. Posiadają one wyciągane szczegóły. Dzieci może samemu dopasowywać niektóre elementy i dzięki temu doskonalić swoje kwalifikacje. Tego rodzaju modele anatomiczne niejednokrotnie spotykane są w szkołach i właśnie przez nie są nabywane.
  • modele anatomiczne głowy oraz nerwy. Są to modele anatomiczne ustawione na płytce, jakie mają odpowiednio znaczony przebieg ścięgien. Przystosowane są one do podstawówek, lecz także na kursy.

Później bardzo duży asortyment mają modele anatomiczne nóg. Powinniśmy wyodrębnić

  • modele anatomiczne stawy biodrowego. Są to modele anatomiczne statyczne ulokowane na podstawie, które przedstawiają ruch prostowania stawu. Są one bardzo powszechnie używane do symulacji działania danych mięśni w okresie ruchu.
  • modele anatomiczne kończyny dolnej oraz stopy. Bardzo interesujące modele anatomiczne, jakie nie tylko przedstawiają dokładną budowę, lecz także umiemy je swobodnie rozkładać na mniejsze elementy, Są to modele anatomiczne fachowe i dobrze sprawdzają się pośród uczniów czy fizjoterapeutów. Stawy zostały tak skonstruowane, że są ruchome i| powiązane ze sobą za pomocą gumy. Te modele anatomiczne są w skali 1:1.
  • modele anatomiczne stopy. Są one także w skali 1:1 i przedstawiają biegnięcie ścięgien oraz kości.

Modele anatomiczne, które wykorzystane są przed uczniów stomatologii są to np:

  • modele anatomiczne zęba z próchnicą, które, aby doskonale było zrozumieć zmiany są zwiększone około 10x
  • modele anatomiczne, które pokazują rozwój szczęki i zębów człowieka. Są to modele anatomiczne nieruchome, które wsparte są na profesjonalnej podstawówce. Kolorami oznaczone są zęby mleczne a stałe. Każdy ząb w szczękach noworodka pozostał oznaczony wiekiem w miesiącach, w którym pojawi się. Tego rodzaju modele anatomiczne są bardzo precyzyjne i chętnie nabywane przez uczelnie. Poprawiają nie tylko w nauce, ale również jak ludzka szczęka wygląda jak jesteśmy mali, a jak jesteśmy dorośli.

Na pewno warto zakupić modele anatomiczne, jednak należy wybrać sklepy, jakie cieszą się pozytywnymi ocenami, a na pewno będziemy usatysfakcjonowani ich zastosowania. Zachęcamy do wyselekcjonowania modeli anatomicznych, które Wam najbardziej pasują.

Udostępnij

O autorze