Modele anatomiczne

Modele anatomiczne nie wyłącznie do nauki anatomii, ale też weterynaryjne.

Modele anatomiczne nie wyłącznie do nauki anatomii, ale też weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy nabyć w specjalnych sklepach. Jednak nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli specjaliści oraz poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest niezwykle wielki. Szczególnie popularne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Studenci mogą się na nich nauczyć:

  • innych technik RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można niewątpliwie wiele się nauczyć. Możemy i kupić właśnie i jedynie jedną np łapkę psa do edukacje robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Są one wyjątkowo starannie odwzorowane, dzięki czemu student w szybki sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to choroba wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które pokazują proces choroby oraz jego poziomy u pupila. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak ścięgna itd. Inne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do też szczególnie ciekawych oraz interesujących. Co zwierają: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą także zaopatrzony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie zrobione oraz umożliwiają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie doskonałego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Mają też ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa zlokalizować w dowolnym miejscu oraz nauczyć się robić zabiegi.
Tak jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt potrafią być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak małe i by opisać ich szczegóły powinno się je powiększyć. Takim wzorem może być wzór głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Przedstawia on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone toż np mrówka 30x powiększona.

Znakomicie kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne możemy zakupić np jak model stopy konia. Występuje on w paru wzorach i jest zrobiony jako projekt 3d. Jak zauważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też bardzo ogromnym zaangażowaniem. Wybór jest faktycznie imponujący. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam pasują wciąż możemy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są wykonywane dla nas uwzględniając to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak mieć, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i reklamowane sklepy, jakie są od lat na krajowym rynku.

Udostępnij

O autorze